8 paź 2012

Kiełbaski koktailowe w miodzie i musztardzie.

Gdybym zobaczyła ten przepis w internecie, magazynie, telewizji, raczej nie zwróciłby mojej uwagi i pewnie nigdy nie powtórzyłabym go samodzielnie, ale jedzenie czasami smakuje lepiej niż wskazuje na to przepis i tak było również z tym.
Na jednych z luźniejszych zajęć w kuchni przygotowywaliśmy dania na przyjęcia, żeby pod koniec lekcji wspólnie wszystko zjeść;).
Ktoś z grupy przyrządził kiełbaski w glazurze miodowo-musztardowej i to właśnie ta przekąska, była przez wszystkich najbardziej chwalona. Po kilku miesiącach przygotowałam danie w domu, w formie obiadu, razem z sałatką i polentą polaną pesto.
W UK chyba łatwiej dostać kiełbaski koktailowe, które najlepiej sprawdzą się w tym przepisie. W polskich sklepach szukajcie po prostu koktailowych, niewędzonych, zwykłych parówek również nie polecam. Osobiście użyłam niemieckich mini bratwurst i też bardzo dobrze się sprawdziły.


Składniki:
2 łyżki oleju słonecznikowego
ok 30 kiełbasek koktailowych (lub kilkanaście, jeśli są większego rozmiaru jak powyższe bratwurst)
3 łyżki miodu
3 łyżki musztardy Dijon lub pełnoziarnistej


Przygotowanie: 

Rozgrzać piekarnik do 200'C.
Naczynie żaroodporne lub blachę do pieczenia wyłożyć papierem (unikniecie w ten sposób uporczywego zmywania zachniętego, klejącego sosu). Wlać 2 łyżki oleju i wsadzić do piekarnika na 3-4min.
Następnie wyciągnąć naczynie, dodać kiełbaski i wymieszać je w oleju. Piec 20-25min aż zbrązowieją.
Po tym czasie oszuszyć kiełbaski na ręczniku papierowym, a w misce lub głębokim talerzu połączyć miód z musztardą. Do mikstury wrzucić kiełbaski, wymieszać, a następnie wsadzić z powrotem do piekarnika. Piec 5 min, przewracając na drugą stronę w połowie czasu.
Kiełbaski podawać na ciepło, z dowolnym sosem (lub bez). Jeżeli danie przygotowywane jest na przyjęcie, najwygodniej będzie, jeśli w kiełbaski powbijamy wykałaczki.


Przepis pochodzi ze strony BBC GoodFood

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz