30 lis 2013

Na wczasach w Urugwaju: Colonia del Sacramento.

Kiedy Buenos Aires zaczęło przytłaczać, najlepsze co mogłam zrobić to opuścić miasto na kilka dni.
Wsiadłam na prom i 1,5h później byłam w Urugwaju, w Colonii del Sacramento. To urokliwe, kolonialne miasteczko założone w XVIII wieku przez Portugalczyków, przez lata było obiektem sporów z Hiszpanami, którzy urzędowali wtedy po drugiej stronie brzegu, w Buenos Aires. Zresztą bardzo przypominało mi odwiedzoną w Brazylii miejscowość Paraty, choć tamtejsze stare miasto było trochę większe.
Trafiłam na cudowną pogodę i momentalnie poczułam się jak na wczasach. W Buenos Aires zdążyłam zatęsknić za widokiem horyzontu. Każdy zachód słońca przemijał raczej niezauważalnie, słońce wcześnie znikało za budynkami odcinając dopływ pomarańczowych promieni. A tutaj ocean, wolna przestrzeń, spokój, i naprawdę poczułam, że robię sobie wakacje od wakacji.

Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Popołudniowe światło nie zdradza koloru wody morza. A był okropny- brunatny, ale nie dlatego, że woda jest zanieczyszczona. Zarówno Colonia, Montevideo jak i Buenos Aires znajdują się przy największym na świecie estuarium La Plata, ujściu rzek Parany i Urugwaj. Zdjęcie z Wiki najlepiej obrazuje to zjawisko.
Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled Untitled

18 komentarzy:

 1. jak we śnie.. pięknie

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak oceniasz bezpieczeństwo w Urugwaju i ogólnie ten kraj? Był o nim artykuł w którymś z najnowszych numerów Travelera i został tam opisany jako jeden z najbardziej rozwiniętych krajów Ameryki Południowej. Widać było jakiś znaczny kontrast pomiędzy nim a Argentyną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, czasami jest nazywany nawet "Szwajcarią Ameryki Południowej". Argentyna też jest mocno rozwinięta i nie widać dużej różnicy między nimi. W każdym razie dziwne rzeczy działy się w trakcie mojego pobytu w Montevideo i napiszę o tym w następnym poście.

   Usuń
 3. Gdy wrócisz z podróży i będziesz miała chwilę czasu to zachęcam do obejrzenia filmu "Akacje" filmweb.pl/film/Akacje-2011-619081 .

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nigdy nie interesowałam się Urugwajem, chociaż Ameryka Południowa mnie ciągnie najbardziej ze wszystkich kontynentów, nie widziałam też zdjęć z tego kraju, a tu taka niespodzianka. Prze-pię-knie! Na pewno poczytam więcej, bo już zaczęłam rozważać Urugwaj jako potencjalne miejsce zamieszkania ;) A powiedz mi jeszcze - czy estuarium pachnie morzem? Może głupie pytanie, ale tak mi przyszło do głowy, bo skoro zbiera wszystko, to może wcale nie ma charakterystycznego zapachu morza ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne… Ja właśnie dodałam moją relacje ze Szwajcarii, zapraszam :) http://fireflyshearts.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakim obiektywem robiłaś te zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ula, dzięki Tobie mogę podróżować w miejsca, a o których mi się nawet nie śniło. Jesteś wielka dziewczyno, i mam nadzieję, że spełnią się wszystkie Twoje marzenia. I podróżuj i bloguj dalej i pamiętaj o nas. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. uuuuuu Ula ! Śpisz z Marcinem w jednym łóżku? :D (instagram).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pierwszy raz i nie ostatni, jeśli sytuacja tego wymaga. I naprawdę nie ma się czym podniecać, bo to jedna z najbliższych mi osób.

   Usuń
  2. Niby nie ale jednak dziwnie to wygląda ;) Facet z dziewczyną w łóżku. Biologia tak czy siak robi swoje i jednak większość ludzi nie sypia z "najbliższymi" przyjaciółmi w jednym łóżku.

   Usuń
  3. No to przykro mi bardzo, bo dla mnie chłopiec + dziewczynka nie równa się seks. Za dużó mam kumpli, żeby myśleć w tak ograniczony sposób. I naprawdę, większość ludzi nie jest dla mnie wzorem do naśladowania.

   Usuń
 9. Prześliczne zdjęcia! Jestem nimi oczarowana!!! Przerabiałaś je gdzieś czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Magia magia magia! W takim miejscu mogłabym się zestarzeć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo podobał mi się post o wyprawie do Montevideo, ale te zdjęcia są świetne. Nie wiesz może co to za fioletowo-różowe krzaki rozlewają się z przepychem w co drugim kadrze?

  OdpowiedzUsuń